Newsletter MOSTOSTAL ZABRZE S.A.

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Pokaż informację o Ośrodku Spawalnictwa Ośrodek Spawalnictwa
Zamknij

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z USŁUG NASZEGO OŚRODKA SPAWALNICTWA

OŚRODEK SPAWALNICTWA MOSTOSTAL ZABRZE S.A.
ul. Towarowa 11, 41- 100 Gliwice
e-mail: os@mz.pl

OFERTA:

  • Szkolenia i weryfikacje spawaczy i ślusarzy z zakresu metod 111, 121, 131/135/136/138, 141, 311, w zakresie podstawowym i ponadpodstawowym blach i rur wg aktualnych norm i przepisów
  • Usługi spawania i naprawy urządzeń technicznych
  • Profesjonalne doradztwo w zakresie spawalnictwa

BAZA SZKOLENIOWA:

  • 43 stanowiska spawalnicze
  • szkolenia na najlepszym sprzęcie spawalniczym: Fronius, Kemppi, Esab itp.
  • w pełni wyposażona sala wykładowa na 40 osób
  • wyspecjalizowana i doświadczona kadra
  • egzaminy przeprowadzane przez certyfikowane jednostki: Instytut Spawalnictwa, Urząd Dozoru Technicznego, Transportowy Dozór Techniczny, TÜV

Pozostałe informacje: TUTAJ

spółka notowana na GPW

  • en
  • pl

Wmurowanie kamienia węgielnego w Krupskim Młynie

2017.04.24

W dniu 21 kwietnia 2017 roku na terenie zakładu produkcyjnego NITROERG S.A. w Krupskim Młynie odbyła się uroczysta ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę instalacji do produkcji NITROCETU oraz zatężania kwasu ponitracyjnego.

Inwestorem jest firma NITROERG S.A. - największy w Polsce producent materiałów wybuchowych i systemów inicjowania. Mostostal Zabrze realizuje „pod klucz” instalacje do produkcji NITROCETU oraz zatężania kwasu ponitracyjnego, czyli począwszy od projektowania, uzyskania pozwolenia na budowę, po kompleksowe wykonawstwo całości inwestycji. Spółka w trakcie w/w inwestycji wykorzystuje kompetencje własnej Grupy Kapitałowej, zbudowane m.in. w trakcie realizacji inwestycji dla BASF w Środzie Śląskiej. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 70,2 mln złotych. Zakończenie realizacji instalacji zaplanowano na wiosnę 2018 roku.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział przedstawiciele obydwu spółek. Zebrani na uroczystości Prezesi potwierdzili to wydarzenie popisując Akt Erekcyjny, wmurowany następnie w fundament budynku.

W trakcie uroczystości Grzegorz Sosna Prezes Zarządu NITROERG S.A. podkreślił, że realizowana obecnie inwestycja ma duże znaczenie dla rozwoju kierowanej przez niego Spółki i finalnie przyczyni się do wzrostu jej przychodów.

 Prezes Zarządu Mostostal Zabrze S.A. – Aleksander Balcer natomiast wyraził uznanie dla wszystkich stron zaangażowanych w projekt i podkreślił, że kontrakt realizowany dla NITROERG S.A. jest obecnie jednym z kluczowych dla Spółki, realizacja „pod klucz” pozwala bowiem optymalnie wykorzystać posiadane przez Grupę kompetencje.

Równocześnie strony wyraziły przekonanie, że inwestycja będzie zrealizowana na czas.

Prace na budowie toczą się pełną parą. W roku 2016, zgodnie kontaktem opracowywano Projekt budowlany i w listopadzie uzyskano pozwolenie na budowę. Obecne trwają prace projektowe związane z opracowaniem dokumentacji wykonawczej oraz zamówienia związane z dostawami instalacji technologicznych.

Wykonano już fundamenty głównych budynków procesowych, trwają prace związane ze wznoszeniem konstrukcji nośnych głównych budynków procesowych. Rozpoczęto również roboty ziemne związane z wykonaniem pozostałych obiektów, jak baza surowców.

Mostostal o podpisaniu w/w kontaktu informował w raporcie bieżącym nr 26/2016 (11.04.2016).

* * * *

MOSTOSTAL ZABRZE S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma działająca nieprzerwanie od połowy 1945 roku. Od 1994 akcje Spółki notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Podstawowym zakresem działalności Firmy jest kompleksowe wykonawstwo obiektów przemysłowych, w tym w sektorze energetycznym i ochrony środowiska, a także obiektów kubaturowych, użyteczności publicznej i komercyjnych oraz podwykonawstwo robót specjalistycznych. MOSTOSTAL ZABRZE S.A. jest Spółką Dominującą Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzi 5 podmiotów zależnych. Oferta Grupy Kapitałowej Mostostal Zabrze obejmuje prace począwszy od projektowania i usług inżynieryjnych poprzez roboty ogólnobudowlane, ziemne i drogowe, produkcję i montaż konstrukcji stalowych, dostawę i montaż orurowania, kończąc na instalacjach mechanicznych oraz montażu urządzeń technologicznych. Jednym z największych kontraktów w formule „pod klucz” zrealizowanym przez firmę jest instalacja procesowej dla produkcji katalizatorów dla mobilnego systemu redukcji NOx w ramach budowy Fabryki Katalizatorów firmy BASF w Środzie Śląskiej.

Więcej informacji na temat firmy na stronie www.mz.pl

NITROERG S.A. jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentem materiałów wybuchowych oraz systemów inicjowania do użytku cywilnego. Produkcja firmy umiejscowiona jest w dwóch lokalizacjach - w Bieruniu i Krupskim Młynie. Znaczącą pozycję na rynku NITROERG S.A. opiera na bogatych tradycjach. Fabryka w Bieruniu powstała w 1871 roku, raptem 4 lata po wynalezieniu dynamitu przez Alfreda Nobla. Zakład w Krupskim Młynie rozpoczął działalność trzy lata później. Od tego czasu obie fabryki nieprzerwanie prowadzą produkcję. W 2006 roku połączyły się, tworząc jedną firmę. Jej większościowy pakiet w 2011 roku zakupiła globalna spółka KGHM Polska Miedź S.A. – czołowy producent miedzi i srebra rafinowanego na świecie.

W ofercie firmy znajdują się wszystkie podstawowe materiały wybuchowe stosowane w szeroko pojętej technice strzelniczej. Drugą grupą produktów są systemy inicjowania: zapalniki elektryczne i nieelektryczne oraz komponenty do ich samodzielnego montażu. To pełen asortyment produktów przeznaczonych do stosowania we wszystkich rodzajach górnictwa, w tym również w  warunkach zagrożenia wybuchem metanu i  pyłu węglowego. NITROERG S.A. oferuje  także  szeroki asortyment lontów detonujących znajdujących różnorodne zastosowanie w technice strzelniczej. Innym produktem jest NITROCET 50, dodatek do oleju napędowego, który podnosi jego liczbę cetanową.

Dziś - dzięki doświadczeniu i renomie, NITROERG S.A. z powodzeniem zdobywa nowe rynki. Produkty firmy trafiają do ponad 40 krajów świata, nawet tak odległych jak Peru czy Australia.

Więcej informacji na temat firmy na stronie: www.nitroerg.pl